W Wieżycy przez cały rok czynny jest sklep spożywczy, a w sezonie letnim 3 bary nad jeziorem, w sąsiedztwie kąpieliska. W klasztorze oo. Franciszkanów przez cały tydzień czynna jest ogólnodostępna kaplica.
Najbliższa miejscowość Szymbark oddalona jest o 1,5 km (restauracja, poczta, kościół, 3 sklepy spożywcze, sklep odzieżowy, kwiaciarnia, przychodnia lekarska, apteka, punkt informacji turystycznej z możliwością nabycia wyrobów rękodzielnictwa).
W niedalekim sąsiedztwie znajdują się restauracje: w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym, w Egertowie oraz kilka w Ostrzycach. Możliwość wyżywienia istnieje również w oddalonym o 200 m Centrum Wypoczynkowym „Wieżyca“.
W pobliżu (300 m) działają dwie stadniny koni (około 60 sztuk – pod wierzch). Organizowane są przejażdżki bryczkami, wozami drabiniastymi, a zimą kuligi.
Istnieje możliwość wcześniejszego wykupienia ww. atrakcji w określonym przez Państwa terminie za naszym pośrednictwem. Proponujemy również wykupienie przygotowanych przez nas pakietów. Więcej szczegółów na stronie głównej.
Z naszej strony szczególnie polecamy
“Stajnię pod Klonem”:
Inne pobliskie atrakcje turystyczne to:

Może jeszcze nie wiesz...